Transport na świecie

 • Transport kombinowany – oszczędność czasu i pieniędzy

  Transport to jeden z najważniejszych sektorów współczesnej gospodarki. Widać to nie tylko w statystykach i danych ekonomicznych, ale również w liczbie specyficznych typów przewozów, wykonywanych w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Jednym z popularnych rodzajów transportu jest przewóz kombinowany. Czym się charakteryzuje?

  21 lipca 2022
 • Mapa z aktualnymi informacjami dla firm transportowych – Epidemia Koronowirusa

  Co się dzieje w branży transportowej w Europie: W których miejscach na granicach wprowadzono kontrole sanitarne? W których krajach zawieszono kary za złamanie norm czasu pracy kierowcy? Gdzie konieczne jest posiadanie specjalnych oświadczeń o realizowanej trasie? Gdzie zawieszono zakazy ruchu ciężarówek?   Aktualizacja  29 grudzień 11:20 Wszystko to sprawdzisz na aktualizowanej na bieżąco mapie. Wystarczy

  29 grudnia 2021
 • Symbol państwa w tachografach przy przekraczaniu granic

  W przypadku tachografów cyfrowych obecnie nic się nie zmieniło pod kątem rejestracji symbolów krajów. Kierowcy powinni wprowadzać w tachografie cyfrowym symbole krajów wyłącznie przed rozpoczęciem pracy oraz po jej zakończeniu

  3 listopada 2020
 • Czym jest zezwolenie EKMT/ECMT i jakie są zasady jego przyznawania?

  Aby móc realizować przewozy międzynarodowe rzeczy, należy posiadać odpowiednie zezwolenia. Jednym z nich jest zezwolenie EKMT, które uprawnia do wykonywania transportu drogowego w krajach członkowskich. W artykule tłumaczymy, jak je uzyskać oraz na terenie których krajów obowiązuje.

  13 listopada 2019
 • Karnet TIR – co to jest? Jak go wypełnić?

  Planujesz sprawnie, bez zbędnych formalności realizować przewóz towarów poza Unię Europejską? W artykule podpowiadamy jak uzyskać zezwolenie na korzystanie z procedury TIR, a także opisujemy, jakie ułatwienia i korzyści płyną z karnetu TIR.

  4 października 2019
 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych – do czego jest potrzebny i co należy spełnić by uzyskać certyfikat?

  Jak zostać przewoźnikiem? Wymogi umożliwiające dostęp do zawodu przewoźnika w ostatnich latach uległy znaczącemu zaostrzeniu. Osoba, która chce prowadzić firmę transportową w Polsce i w pozostałych krajach Wspólnoty musi spełnić szereg warunków, aby uzyskać licencję transportową.

  7 sierpnia 2019
 • Czym jest transport ponadgabarytowy?

  Aby móc realizować przewozy ponadgabarytowe należy uwzględnić nie tylko wymogi, jakie nakłada na przewoźnika ustawodawca, ale również cały proces logistyczny, na etapie którego planuje się najkorzystniejszy sposób transportu towarów o niestandardowych wymiarach i wadze.

  5 czerwca 2019
 • O czym powinniśmy wiedzieć zmieniając czas?

  W najbliższą niedzielę tj. w nocy 31 marca przestawiamy zegarki na czas letni (z godziny 2 na godzinę 3). Co w sytuacji zmiany czasu zimowego na letni powinni zrobić kierowcy, aby mieć pewność, że ewidencja czasu pracy będzie poprawna, a co najważniejsze zgodna z prawem?

  29 marca 2019
 • Internet Rzeczy w zarządzaniu transportem

  Od czasu, gdy Kevin Ashton w 1999 r. po raz pierwszy użył określenia Internet Rzeczy, wiele zmieniło się w dziedzinie technologii. To co kiedyś było jedynie koncepcją, stało się w zasadzie nieodłączną częścią naszego życia. Jak podaje IHS Markit, firma specjalizująca się w analizie rynków, w 2018 r. na świecie było już 20 mld urządzeń podłączonych do sieci a szacuje się, że do 2020 r. będzie ich już 50 mld. Internet Rzeczy to rozwiązania, z których korzystanie ma podnieść jakość życia i usprawnić wiele procesów, zarówno w odniesieniu do indywidualnych użytkowników, jak i do firm. A jakie znaczenie IoT ma dla transportu?

  21 lutego 2019
 • Czy czeka nas niekontrolowany Brexit? / Brexitowy zawrót głowy

  30 marca 2019 r. Wielka Brytania przestanie być członkiem Unii Europejskiej, czego następstwem będą znaczące zmiany  dla przedsiębiorców eksportujących, a także importujących towary między Wielką Brytanią a krajami członkowskimi. Według Word’s Trade Exports, wśród najczęściej transportowanych produktów …

  3 stycznia 2019
Kontakt

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta i umów się na bezpłatne spotkanie. Nasz Regionalny Manager Sprzedaży przyjedzie do Twojej firmy i przedstawi pełną ofertę naszych usług. Dodatkowo przeprowadzi audyt rozwiązań pokazujących możliwości uzyskania oszczędności dzięki naszym usługom

Kalendarium

Konferencja Transport Manager
 • 2020-06-23
 • Warszawa
 • Ogólnopolska konferencja branżowa dla menedżerów sektora transportu, spedycji i logistyki.

Konferencja Transport Manager
 • 2020-04-23
 • Ołtarzew
 • Ogólnopolska konferencja branżowa dla menedżerów sektora transportu, spedycji i logistyki.

Konferencja TSL Biznes
 • 2020-03-26
 • Lublin
 • Konferencja dla przewoźników, właścicieli i menedżerów firm transportowych oraz pracowników działów transportu drogowego.