Klienci Grupy Inelo nie muszą się bać Pakietu Mobilności

W dniu 20 sierpnia wchodzą w życie pierwsze zapisy Pakietu Mobilności, w związku z tym wszystkie produkty i usługi Grupy Inelo zostały dostosowane w taki sposób by pomóc firmom transportowym jak najlepiej odnaleźć się w nowych regulacjach.

Oprogramowanie 4Trans w najnowszej wersji wprowadza szereg zmian w rozporządzeniu 561/2006 oraz 165/2014 wprowadzane przez Pakiet Mobilności zgodnie z rozporządzeniem 2020/1054. Nowa wersja oprogramowania jest  dostępna dla klientów od 17 sierpnia.

Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Analiza odstępstwa odbioru dwóch kolejnych odpoczynków tygodniowych skróconych z rzędu
  • Naruszenie powrotu kierowcy na odpoczynek tygodniowy do kraju
  • Uwzględnienie możliwości przerwania odpoczynków tygodniowych na promie/pociągu
  • Analiza warunków przedłużenia czasu jazdy przy powrocie na odpoczynek tygodniowy
  • Naruszenie odpoczynku tygodniowego regularnego w pojeździe
  • Możliwość ustawienia kraju siedziby/zamieszkania dla każdego kierowców do celów analizy naruszeń
  • Wyświetlanie wpisów kraju na wykresie miesięcznym
  • Zmiany dotyczące analizy przerw w załodze

Powyższe zmiany zostały również wprowadzone w systemie GBox, który integruje kluczowe funkcjonalności czasu pracy, uwzględniając zmiany wprowadzone przez Pakiet Mobilności. Zadbaliśmy o to aby Klienci naszego systemu telematycznego, także mieli zapewnioną pełną zgodność z najnowszymi zmianami prawnymi. Zmiany będą wprowadzone wraz z najnowsza wersją oprogramowania, zgodnie ze specyfiką poszczególnych rozwiązań.

W ramach usługi rozliczania kierowców OCRK Premium, a także usługi OCRK Wsparcie od momentu rozpoczęcia prac na Pakietem Mobilności, udzielamy naszym Klientom wszelkich informacji na temat zmian prawnych, zmian w dokumentacji czy sposobie rozliczania. Nasze rozliczenia po 20 sierpnia uwzględnią wszelkie zmiany prawne i dadzą naszym Klientom pewność, że wszystkie ich dokumenty są zgodne z najnowszymi zmianami. Ponadto codziennie nasz najlepszy w Polsce zespół Ekspertów wspiera Klientów swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nasz zespół Ekspertów i programistów na bieżąco śledzi sytuację prawną i będziemy dostosowywać nasze rozwiązania do kolejnej porcji zmian prawnych wynikających w Pakietu Mobilności. Pozwoli to zapewnić naszym Klientom najlepsze narzędzia do optymalizacji czasu pracy i kosztów zgodnie z nowymi regulacjami.

Aby jeszcze lepiej wesprzeć Państwa w przygotowaniu do nadchodzących zmian uruchomiliśmy zupełnie nowe szkolenia z zakresu Pakietu Mobilności, które odbywają się w całej Polsce.

Najbliższe lokalizacje

Szczegółowe informacje o programie szkolenia i pozostałych lokalizacjach znajdą Państwo TUTAJ >>>

    Zamów rozmowę