Analiza czasu pracy kierowców

Analiza czasu pracy kierowców – dokładnie, rzetelnie, sprawnie


Przedsiębiorcy zarządzający flotą samochodów w swojej firmie muszą zdawać sobie sprawę, jak istotna jest precyzyjna analiza czasu pracy kierowców. Aby dokonać odpowiednich rozliczeń i zagwarantować pracownikom właściwe wynagrodzenie, niezbędne jest dokładne kontrolowanie danych pochodzących z tachografów i kart kierowcy, jednocześnie mając na uwadze wszelkie aspekty dotyczące przerw na odpoczynek, tankowanie czy serwis, godzin nocnych, nadgodzin czy wykonywania obowiązków w niedzielę lub święta. Konieczne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów, takich jak umowa AETR czy Ustawa o czasie pracy kierowców.

Wiele elementów, na które należy zwrócić uwagę sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po profesjonalne programy i usługi firm zajmujących się zbieraniem oraz analizą danych. Zapraszamy więc do skorzystania z usług OCRK.

W ramach realizowanej pomocy zajmujemy się:

   • Dokładną analizą danych pobieranych z tachografów i z karty kierowcy oraz archiwizowaniem,
   • Ewidencją i badaniem danych zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, Niemczech i pozostałych państwach Europy,
   • Porównywaniem kluczowych informacji,
   • Sprawnym i przede wszystkim poprawnym rozliczaniem czasu pracy kierowców,
   • Rozliczaniem delegacji i wyjazdów służbowych,
   • Naliczaniem dodatków należących się pracownikom,
   • Sporządzaniem raportów oraz wszelkich dokumentów niezbędnych do pomyślnego przejścia przez kontrolę PIP oraz ITD,
   • Przygotowywaniem zestawień, w których zawarte są wyliczenia pozwalające na wypłacenie należnych wynagrodzeń dla pracowników.

Należy pamiętać o tym, że rzetelne podejście do zagadnienia ewidencji i analizy czasu pracy kierowców pozwala wyeliminować ryzyko nałożenia kar po przeprowadzonych kontrolach instytucji państwowych. W ramach współpracy asystujemy więc Państwu w trakcie kontroli przeprowadzanych przez ITD czy PIP. Sporządzamy również odwołania po ewentualnych niekorzystnych decyzjach podjętych przez inspektorów.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszych usług, zapraszamy do kontaktu.

 

analiza-czasu-pracy