Pakiet mobilności staje się faktem – na co zwrócić uwagę, czyli diabeł tkwi w szczegółach – przeczytaj w najnowszym kwartalniku Czas na transport

Pakiet mobilności staje się faktem, a branża transportowa musi przygotować się na zmiany, które w znaczący sposób wpłyną na jej funkcjonowanie w najbliższych latach. Pandemia SARS CoV-2 mogła uśpić czujność wielu przewoźników, mierzących się w dalszym ciągu z gospodarczymi konsekwencjami koronawirusa.

 Pakiet mobilności – czyli diabeł tkwi w szczegółach

Trudna sytuacja nie opóźniła prac nad Pakietem mobilności, który ostatecznie przegłosowano 8 lipca br. Przyjęte zmiany mogą realnie przyczynić się do wzrostu kosztów i zmniejszenia konkurencyjności polskich firm poprzez utrudnienie w świadczeniu usług na terenie Unii Europejskiej. Chcąc dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji nt. Pakietu mobilności, Mateusz Włoch, ekspert ds. rozwoju i szkoleń, przygotował specjalny artykuł, opisując szczegółowo i wyczerpująco, czym tak naprawdę są przyjęte przepisy, których celem jest regulacja transportu drogowego w Unii Europejskie i jakie zakłada zmiany w trzech najważniejszych dla firm transportowych obszarach – czas pracy kierowców,  budowa i obsługa tachografu, delegowanie kierowców i dostęp do rynku. Liczymy, że w artykule naszego eksperta znajdą Państwo odpowiedzi na najważniejsze pytania, które pozwolą obrać właściwą strategię, tym bardziej, że znajomość zmian przepisów jest niezbędna, aby właściwie przygotować firmę do nowych wyzwań, jakie stawia rynek transportowy.

Zezwolenie CEMT/EKMT

Tradycyjnie w kwartalniku nie zabrakło wartościowych artykułów. W nowym wydaniu przeczytają Państwo na temat jednego z najbardziej popularnych zezwoleń CEMT/EKMT, uprawniającego do wykonywania transportu drogowego w krajach członkowskich. Arkadiusz Rybiński, ekspert w zakresie ITD tłumaczy, jakie są ogólne zasady wykonywania przewozów międzynarodowych na podstawie wspomnianego dokumentu.

Nowości od Grupy Inelo

W nowym numerze kwartalnika, w obszerny sposób przedstawiamy również nowości od Grupy Inelo, lidera w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z zakresu telematyki i rozliczania czasu pracy kierowców dla branży TSL. Nowe produkty są nie tylko efektem planowanego rozwoju, ale również stanowią odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rynku transportowego, borykającego się z trudnościami spowodowanymi pandemią koronawirusa, a  także nowymi przepisami dotyczącymi Pakietu mobilności, który wkrótce wejdzie w życie.

Wywiad

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Łukaszem Kierszniakiem, kierownikiem ds. Transportu w Woal, który opowiada, jak ważną rolę odgrywają w firmie nowoczesne rozwiązania, pozwalające stać się atrakcyjnym kontrahentem dla obecnych i przyszłych klientów. Woal transport i spedycja – firma specjalizująca  się w transporcie towarów objętościowych na terenie Europy obchodzi w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Cieszymy się, że należy do grona naszych klientów i życzymy dalszych sukcesów.

Kwartalnik dostępny dla czytelników newslettera (31.07) i na stronie OCRK (04.08)

W pierwszej kolejności najnowszy numer kwartalnika Czas na transport poświęcony Pakietowi mobilności, trafi do czytelników newslettera OCRK, następnie w przyszły wtorek (04.08) zostanie udostępniony na stronie www.ocrk.pl, w zakładce „kwartalnik”. Aby otrzymać kwartalnik już w najbliższy piątek, wystarczy zostać naszym subskrybentem, zapisując się do newslettera. 

Zapraszamy do subskrypcji -> ZAPISZ SIĘ