Wiosenny cykl spotkań transportowych

Gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniach dedykowanych branży transportowej, które powracają początkiem marca. Już 5 marca w Poznaniu odbędzie się pierwsze Spotkanie Transportowe będące serią bezpłatnych konferencji szkoleniowych, organizowanych wspólnie przez redakcję TSL Biznes i Truck&Van, a niespełna dwa dni później, 7 marca w Katowicach czeka nas Transport Manager Meeting.

Zaplanowane wydarzenia skierowane są do managerów firm transportowych, przewoźników oraz pracowników, którzy chcą mieć aktualne informacje nt. sytuacji w branży, jak również dowiedzieć się, jakie czekają ich nadchodzące zmiany. Spotkania są doskonała okazją do zdobycia i uzupełnienia wiedzy transportowej, a także nawiązania kontaktów biznesowych. Podczas konferencji zachęcamy do wysłuchania prelekcji ekspertów VIAON, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Eksperci VIAON obecni podczas spotkań transportowych

Inteligentne tachografy nadchodzą. Czy jest się czego bać?” – to temat prelekcji, której będzie można wysłuchać w trakcie Spotkań Transportowych już 5 marca w Poznaniu W myśl nowych przepisów od 15 czerwca 2019 roku wszystkie nowe pojazdy realizujące usługi transportowe na terenie Unii Europejskiej będą musiały zostać wyposażone w inteligentne tachografy. Zmiany budzą wśród przewoźników wiele obaw, w odpowiedzi na co, nasz ekspert Mateusz Włoch, rozwieje wszelkie wątpliwości przybliżając uczestnikom budowę nowych tachografów i ich obsługę. Przypominany, że aktualnie jeden z egzemplarzy znajduje się w siedzibie Grupy Inelo, gdzie trwają prace nad dostosowaniem do niego oprogramowania i urządzeń do odczytu i analizy danych.

Nasi eksperci nie zwalniając tempa, po jednodniowej przerwie pojawią się 7 marca w Katowicach, gdzie w trakcie pierwszej konferencji Transport Manager Meeting w prelekcji „Nowe taryfikatory w kontekście najczęściej popełnianych naruszeń i utraty dobrej reputacji – dobre praktyki” zgłębią zagadnienie nowych taryfikatorów, które od 09 września 2018 r obowiązują w zmienionej wersji. Jest to podyktowane dostosowaniem ich do przepisów unijnych, w szczególności rozporządzenia 403/2016 zawierającego klasyfikację naruszeń. Na znaczeniu zyskuje więc dbałość o dobrą reputację przewoźnika, którą można stracić za wielokrotne popełnianie bardzo poważnych naruszeń.

Kierunek-Automatyczne Przesyłanie Danych

Podczas wszystkich wydarzeń zachęcamy do wysłuchania prelekcji „Automatyczne przesyłanie danych – innowacyjne rozwiązania dla firm transportowych”, w trakcie której nasz Regionalny Manager Sprzedaży przedstawi kierunek, który wyznaczamy w branży TSL, a także przybliży korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań usprawniających pracę firm transportowych.