Kontrole inspekcji

 • Kontrole ITD na nowych zasadach w 2022 roku

  Rok 2022 dla przedsiębiorców zajmujących się transportem będzie rokiem pełnym wyzwań, a to za sprawą konieczności zmian struktury wynagrodzeń wynikającymi z przepisów pakietu mobilności oraz nowelizacji ustawy wykluczającej kierowców zawodowych w ruchu międzynarodowym z możliwości otrzymania na zasadach z 2021 roku zwrotu kosztów podróży służbowej (diet i ryczałtów za noclegi).

  21 kwietnia 2022
 • Zima szaleje – jak przygotować pojazd by dotrwać do wiosny i nie dostać mandatu

  Ujemna temperatura, opady śniegu i inne zjawiska pogodowe towarzyszące zimowej aurze, stanowią dodatkowe wyzwanie dla każdego kierowcy zawodowego. Aby dostosować się do niełatwych warunków atmosferycznych, truckerzy muszą pamiętać nie tylko o oponach zimowych, łańcuchach, czy dobrze znanej wszystkim zasadzie „noga z gazu”, ale również zwracać szczególną uwagę na innych uczestników ruchu.

  28 stycznia 2021
 • Kontrolowanie prawidłowej obsługi tachografu – wpisy manualne

  Każda minuta aktywności naszego truckera musi zostać zarejestrowana na karcie kierowcy lub wykresówce, podobnie jest z czynnościami, które wykonuje poza kabiną swojego pojazdu. W artykule podpowiadamy, jak należy postępować, w sytuacji, jeżeli kierowca w danym momencie nie ma dostępu do tachografu, a także, co zrobić, kiedy nasz pracownik przebywa na urlopie lub zwolnieniu lekarskim.

  11 lutego 2020
 • Czy trzeba sporządzać roczne sprawozdanie ADR

  Wraz z nowym rokiem, w przypadku podmiotów, które wykonują przewóz towarów niebezpiecznych (ADR) powstaje obowiązek złożenia odpowiedniego sprawozdania za ubiegły rok. W myśl ustawy, uczestnik przewozu jest zobowiązany w terminie do 28 lutego złożyć sprawozdanie, które należy wysłać do Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

  15 stycznia 2020
 • Wyjmowanie karty z tachografu – obsługa tachografu cyfrowego a manualna ingerencja. Kiedy kierowca może wyjąć kartę i co za to grozi?

  Karta kierowcy jest niezbędnym dokumentem uprawniającym do prowadzenia pojazdów, których masa całkowita przekracza 3,5 t. Obowiązkiem każdego kierowcy jest ewidencjonowanie na karcie wszystkich aktywności w trakcie dnia pracy.

  19 lipca 2019
 • Zakazy ruchu dla ciężarówek w Polsce – kiedy ruch jest ograniczony? Kogo nie dotyczą te obostrzenia?

  Każdy właściciel firmy transportowej, który posiada flotę ciężką powinien znać terminy, w których ruch pojazdów ciężarowych jest ograniczony. Za nieprzestrzeganie zakazu może grozić mandat w kwocie nawet 3 500 zł, a karze podlega zarówno kierowca, jak i przedsiębiorca oraz osoba zarządzająca transportem.

  16 maja 2019
 • Jazda bez karty kierowcy lub z nieważną kartą – konsekwencje, procedura sprawdzania

  Karta kierowcy to niezwykle istotny dokument dla kierującego pojazdem wyposażonym w tachograf cyfrowy. Służy do identyfikacji kierowcy oraz przede wszystkim do rejestracji czasu i przebiegu jazdy. Co jednak w przypadku, gdy kartę zgubimy, ulegnie zniszczeniu lub zostanie nam skradziona?

  6 maja 2019
 • Kontrola drogowa w Polsce – obowiązkowe dokumenty i procedury

  Kierowcy zawodowi muszą być przygotowani na to, że podlegają o wiele bardziej dokładnej kontroli, niż kierowcy samochodów osobowych. I, o ile kierowca „osobówki” podróżując po Polsce część dokumentów może od października 2018 r. zostawić w domu, to zawodowy szofer powinien mieć je zawsze przy sobie, aby usprawnić przebieg kontroli.

  22 marca 2019
 • Inteligentne tachografy obowiązkowo od 15 czerwca

  W myśl nowych przepisów, Komisja Europejska zakłada, że od 15 czerwca 2019 roku we wszystkich nowych pojazdach realizujących usługi transportowe na terenie Unii Europejskiej będą musiały znaleźć się inteligentne tachografy.

  26 lutego 2019
 • Stan techniczny pojazdów pod specjalnym nadzorem

  Przed nowelizacją ustawy o transporcie drogowym za negatywny wynik kontroli stanu technicznego przewoźnikowi nie groziły żadne sankcje. Jednak od 3 września wraz z wejściem w życie nowych przepisów ten stan rzeczy uległ istotnej zmianie.

  15 lutego 2019
Kontakt

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta i umów się na bezpłatne spotkanie. Nasz Regionalny Manager Sprzedaży przyjedzie do Twojej firmy i przedstawi pełną ofertę naszych usług. Dodatkowo przeprowadzi audyt rozwiązań pokazujących możliwości uzyskania oszczędności dzięki naszym usługom

Kalendarium

Konferencja Transport Manager
 • 2020-06-23
 • Warszawa
 • Ogólnopolska konferencja branżowa dla menedżerów sektora transportu, spedycji i logistyki.

Konferencja Transport Manager
 • 2020-04-23
 • Ołtarzew
 • Ogólnopolska konferencja branżowa dla menedżerów sektora transportu, spedycji i logistyki.

Konferencja TSL Biznes
 • 2020-03-26
 • Lublin
 • Konferencja dla przewoźników, właścicieli i menedżerów firm transportowych oraz pracowników działów transportu drogowego.