#RZECZOPRAWIE satelitarne monitorowanie pojazdów

#RZECZoPRAWIE satelitarne monitorowanie pojazdów

 

24 sierpnia 2017 gościem Mateusza Rzemka w programie #RZECZoPRAWIE był Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK.

Rozmowa dotyczyła nowelizacji ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, która wiąże się z wprowadzeniem nowoczesnych rozwiązań kontrolnych. Przewozy mają być śledzone za pomocą satelity. Rząd chce wprowadzić ustawę bardzo szybko i tu pojawia się pytanie, czy przewoźnicy będą w stanie w tak krótkim czasie dostosować się do nowych przepisów.

Łukasz Włoch uważa, że przewoźnicy są przygotowani na zmiany:

Branża transportowa w większości przypadków wyposażona jest już w nadajniki, które pokazują lokalizację pojazdu. Projekt daje rożne możliwości. System będzie działał na zasadzie używania lokalizatora, który już przedsiębiorca używa. Dla tych, którzy tych systemów nie mają jest możliwość skorzystania z darmowej aplikacji na telefon.

Wątpliwości budzi jednak krótki czas, jaki administracja rządowa dała sobie na stworzenie aplikacji :

Jeśli chodzi o systemy informatyczne, to duże znaczenie ma czas. Im dłużej dany system będzie przygotowywany, tym lepiej. Będzie mniej błędów, gdy będzie już działał. (…) na napisanie aplikacji, która będzie faktycznie pokazywać przez telefon lokalizację danego pojazdu, wysyłać te dane i informować kierowcę o tym, czy działa prawidłowo, czy nie, to trzy miesiące to jest bardzo mało czasu. – wyjaśnia Ekspert OCRK.

Cały materiał dostępny jest na stronie: #RZECZoPRAWIE

 

Łukasz Włoch w programie #RZECZoPRAWIE