Puls Biznesu: Relacja z Polskiego Forum Transportu

Za nami Polskie Forum Transportu – konferencja dla przedstawicieli branży TSL, zorganizowana przez „Puls Biznesu”. Jej ważną część stanowiła debata poświęcona planowanym zmianom przepisów, w której głos zabrał Bartosz Najman, Prezes OCRK i CEO VIAON.

Uczestnicy dyskusji zastanawiali się nad tym, w jaki sposób planowane zmiany legislacyjne w kraju i w Unii Europejskiej wpłyną na polską branżę transportową, do tej pory będącą niezaprzeczalnym liderem na rynku europejskim.

Według Bartosza Najmana, Prezesa OCRK i CEO VIAON, całą branżę czeka w najbliższym czasie intensywna praca.

Możliwe, że pierwsze ustalenia Komisji Europejskiej dotyczące Pakietu mobilności zakończą się już z początkiem trzeciego kwartału 2018 r. Nowe przepisy mają zlikwidować ostatnie bariery prawne stojące na przeszkodzie do zintensyfikowania działań kontrolnych poprawności wypłaty zagranicznego wynagrodzenia minimalnegoinformuje Bartosz Najman.

Również polski rząd przygotował dla przewoźników duże zmiany – mowa o planowanej nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców. W opublikowanym rządowym projekcie znalazły się regulacje, które zrewolucjonizują sposób wynagradzania kierowców w Polsce, wyłączając ich z podróży służbowych.

Zmieniające się otoczenie biznesowe wymusi na przewoźnikach konieczność dostosowania się do nowej rzeczywistości. Wygrają ci, którzy szybko zaakceptują nieuchronność zmian i dobrze się do tego przygotują — uważa Prezes OCRK

Do lektury całego artykułu, relacjonującego debatę zapraszamy na stronę Pulsu Biznesu lub tutaj>>