Problemy branży transportowej i kondycja handlu

5 października Prezes Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców Bartosz Najman udzielił wywiadu dla agencji ISB News.
W rozmowie poruszone zostały kwestie ważne dla polskiej branży transportowej, takie jak koszty zatrudnienia kierowców w Niemczech, problem płacy minimalnej, ryczałtów za noclegi czy rosyjskiego embarga.

Bartosz Najman zwrócił uwagę na dobrą kondycję polskiego handlu, pomimo wielu problemów które napotkały branżę transportową. Podkreślił także istotę i znaczenie procesu rozliczania czasu pracy kierowców oraz śledzenia na bieżąco zmian w prawie, co jest niezbędne do bezpiecznego prowadzenia działalności transportowej, zwłaszcza jeżeli poruszamy się również poza granicami kraju. Polskie firmy, spełniając pewne warunki, mogą dostrzec, że niemiecka płaca minimalna nie musi mieć negatywnych skutków dla handlu, a problemy branży transportowej pomagają dostrzec także inne rozwiązania.

Jak radzą sobie przewoźnicy w obliczu problemów, jakie są perspektywy dla sektora TSL, jaka jest wartość usług transportowych – to kolejne kwestie poruszone w rozmowie, którą w całości można przeczytać na portalu ISB Handel.

 

Z wywiadu skorzystało wiele mediów ogólnopolskich, między innymi:

Wyborcza.biz

Finanse.wp.pl

Money.pl

Forsal.pl