Płaca minimalna w Holandii

Płaca minimalna w Holandii uderzy w polskie firmy?

Holandia to kolejny kraj, który wprowadził płacę minimalną dla pracowników delegowanych. Podobne regulacje obowiązują już w Niemczech, Austrii, Norwegii, Francji oraz we Włoszech. Zapraszamy to obejrzenia wypowiedzi Bartosza Najmana, Prezesa OCRK, dla agencji Newsrm.tv, na temat tego, czy nowe prawo i płaca minimalna w Holandii uderzy w polskie firmy.

Na terenie Holandii obowiązek wypłacania minimalnych stawek dla pracowników delegowanych obowiązuje już od 1 lipca 2016 r. Ustawa o zatrudnianiu pracowników delegowanych w UE, została wprowadzona na podstawie dyrektywy unijnej nr 96/71/WE. Wedle przepisów, minimalne wynagrodzenie znajduje zastosowanie dla transportu międzynarodowego dwustronnego oraz kabotażu, jednak i w tym zakresie nie ma jeszcze jednoznacznie potwierdzonych informacji.

Na ten moment nie jest wiadome w jaki sposób organy administracji będą kontrolować spełnienie wymogów dotyczących pracowników delegowanych w transporcie drogowym, jednak należy się spodziewać, iż w niedługim okresie informacje te zostaną uzupełnione przez stronę holenderską – mówi Bartosz Najman.

Cały materiał można obejrzeć tutaj: Newsrm.tv

 

Z materiału skorzystały m.in. serwisy:

Biznes.onet.pl

Gazeta Bankowa

Inwestycje.pl