System wsparcia dla firm transportowych – 1,7 mld zł na leasing operacyjny i pożyczki

Tak, jak już wcześniej informowaliśmy, z dniem 6 maja oficjalnie ruszył system wsparcia dla firm transportowych oraz MŚP.  W ramach tarczy antykryzysowej,  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomiła narzędzia pozwalające na skorzystanie na preferencyjnych warunkach z leasingu operacyjnego z 12-miesięczną karencją w spłacie oraz pożyczki obrotowej.

Na działania, które mają służyć przeciwdziałaniu skutkom epidemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2, ARP S.A. przeznaczyła 1,7 mld zł. Wśród dostępnych instrumentów wsparcia,  przedsiębiorcy z branży transportu będą mogli skorzystać z:

  • Leasingu operacyjnego z karencją w spłacie do 12 miesięcy, przeznaczonego dla podmiotów z sektora transportowego, które w wyniku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego posiadają trudną sytuację finansową. Kwota leasingu może wynieść 5 mln zł, a sam okres finansowania do 6 lat. Takie rozwiązanie ma posłużyć refinansowaniu posiadanych leasingów w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych.
  • Pożyczki obrotowej, finansującej wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP przez okres do 2 lat, przy przedłużonym okresie karencji, wynoszącym do 12 miesięcy.
  • Pożyczki na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym, wynoszącej od 0,8 mln zł do 5 mln zł, z założeniem, że okres finansowania będzie mógł sięgnąć nawet do 6 lat, a okres karencji zostanie wydłużony do 15 miesięcy.

Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani dostępnymi wariantami wsparcia, mogą składać wnioski o pożyczki i refinansowanie leasingu przez Internet pod adresem www.arp-tarcza.pl. Sam proces składania wniosków odbywa się za pomocą Profilu Zaufanego do uwierzytelnienia oraz elektronicznego podpisywania wniosku. Ma to pomóc w szybkim i bezpiecznym składaniu wniosków. Ponadto na stronie znajdują się wszelkie potrzebne informacje, dotyczące nowych produktów ARP S.A. przeznaczonych dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami trwającej pandemii koronawirusa.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy o tym, co się dzieje w sektorze TSL, a także do transmisji z udziałem naszych ekspertów, z których dowiesz się, m.in. w jaki sposób skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, czy jak rozliczać czas pracy kierowców w czasie pandemii.