Siódmy numer kwartalnika Czas na transport – obowiązkowa lektura na majówkę!

15 czerwca już blisko. Dlatego w najnowszym wydaniu kwartalnika sporo miejsca poświęcimy inteligentnym tachografom.

Inteligentne tachografy – czy jest się czego bać?

Już tylko 1,5 miesiąca dzieli nas od daty wprowadzenia na rynek tachografów najnowszej generacji. W wielu kierowcach i przedsiębiorstwach fakt ten budzi niepokój. Czy faktycznie te obawy są uzasadnione? Czym nowe urządzenia różnią się od poprzednich tachografów? Jakie ewentualne problemy, a jakie korzyści przyniesie ich wprowadzenie? Z jakimi kosztami będzie się wiązało? Na te i inne pytania odpowie nasz ekspert Mateusz Włoch w artykule numeru – Inteligentne tachografy w praktyce – poradnik dla przewoźnika i kierowcy.

Zmiany w przepisach – czy busiarzy czeka rewolucja?

W aktualnym wydaniu kwartalnika Czas na transport piszemy również o najnowszych zmianach przepisów, które Parlament Europejski przegłosował w ramach Pakietu mobilności. Zmiany te są rewolucyjne zwłaszcza dla busiarzy, którzy jeśli Rada UE przyjmie Pakiet w obecnym kształcie, będą musieli przygotować się na wprowadzenie tachografów w pojazdach powyżej 2,4 tony. Oczywiście nie zabraknie też miejsca dla ekspertów VIAON, którzy wyjaśnią w swoich artykułach istotne kwestie prawne. Czytelnicy dowiedzą się, jak wraz z wejściem w życie Ustawy o transporcie drogowym zmieniło się podejście do kontroli stanu technicznego pojazdów oraz jak wykonać wpisy manualne według nowych zasad. Przedstawimy też, jakie zakazy ruchu obowiązują ciężarówki w Polsce i poza granicami państwa.

Nowy cykl – Flagowe ciężarówki

Wraz z siódmym numerem kwartalnika rozpoczynamy cykl Flagowe ciężarówki. Nasz regionalny manager sprzedaży Michał Bochniarz w kolejnych wydaniach opisze topowe modele najbardziej znanych producentów ciężarówek. Dzięki temu nasi czytelnicy dowiedzą się, jakie innowacje i udogodnienia dla kierowcy oferują poszczególne marki. Jako pierwszy na łamy naszego kwartalnika wjeżdża Mercedes-Benz Actros. Wartościowej wiedzy dostarczy także wywiad numeru – o tym, czym jest telematyka i dlaczego warto z niej korzystać, opowie Mirosław Tirak, kierownik działu wdrożeń GBOX. A na koniec garść marketingowych porad – po co właścicielowi firmy transportowej konto na LinkedIn, wyjaśni PR i marketing menedżer – Magdalena Kuzmecka.

Lektura na majówkę dla czytelników newslettera VIAON

Kwartalnik tradycyjnie będzie dostępny w bezpłatnej wersji drukowanej na naszym stoisku podczas konferencji i eventów branżowych oraz u naszych Regionalnych Managerów Sprzedaży.

Jeśli chcesz natomiast otrzymać wersję elektroniczną jeszcze przed majówką – zapisz się do newslettera VIAON, a najnowszy numer już w poniedziałek (29 kwietnia) trafi do Twojej skrzynki. Nasz newsletter to unikalne informacje i porady przygotowane specjalnie dla naszych subskrybentów.

Zapraszamy do subskrypcji -> ZAPISZ SIĘ