#RZECZoPRAWIE satelitarny monitoring pojazdów

#RZECZoPRAWIE, satelitarny monitoring pojazdów

 

24 sierpnia 2017 Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK był gościem Mateusza Rzemka w programie #RZECZoPRAWIE.

Rozmowa poświęcona była wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań kontrolnych, które przewiduje nowelizacja ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ciężarówki mają być śledzone za pomocą satelity. Rząd chce wprowadzić ustawę w bardzo krótkim czasie, co może wiązać się z pewnymi problemami.

Ekspert OCRK uważa, że przewoźnicy są przygotowani na zmiany, ponieważ już teraz większość pojazdów wyposażona jest w nadajniki pokazujące lokalizację pojazdu a pozostali kierowcy będą mieli możliwość skorzystania z darmowej aplikacji na telefon. Wątpliwości budzi jednak krótki czas, jaki administracja rządowa dała sobie na stworzenie aplikacji:

Jeśli chodzi o systemy informatyczne, to duże znaczenie ma czas. Im dłużej dany system będzie przygotowywany, tym lepiej. Będzie mniej błędów, gdy będzie już działał. Przewoźnicy boją się sytuacji, jaka miała miejsce przy systemie ViaToll. (…) na napisanie aplikacji, która będzie faktycznie pokazywać przez telefon lokalizację danego pojazdu, wysyłać te dane i informować kierowcę o tym, czy działa prawidłowo, czy nie, to trzy miesiące to jest bardzo mało czasu. – wyjaśnia Łukasz Włoch.

Cały materiał dostępny jest na stronie: #RZECZoPRAWIE

 

Łukasz Włoch w programie #RZECZoPRAWIE