Piąty numer kwartalnika Czas na transport już jutro w Twojej skrzynce

W odpowiedzi na oczekiwania naszych czytelników kolejny numer kwartalnika poświęciliśmy kluczowym zmianom w przepisach dotyczących transportu.

 

Najważniejsze zmiany prawne dla polskich firm transportowych

Ostatnie miesiące to dla firm transportowych okres prawdziwych rewolucji. Weszły w życie dwie ważne dla branży nowelizacje ustaw: Ustawy o transporcie drogowym i Ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz nowa Ustawa o tachografach. Taka mnogość zmian sprawia, że przewoźnicy i kierowcy mają często problem z odnalezieniem się w gąszczu przepisów, zwłaszcza, że interpretacja niektórych nie jest jednoznaczna. Świadczy o tym telefon interwencyjny OCRK, który od września zanotował 860 zgłoszeń dotyczących m.in. nowych taryfikatorów. Dlatego w bieżącym numerze kwartalnika Czas na transport postanowiliśmy zająć się omówieniem tych kluczowych dla transportu aktów prawnych.

W artykule Nowelizacja Ustawy  o Transporcie drogowym – najważniejsze zmiany ekspert INELO, Beata Wojciechowska omawia najbardziej istotne skutki zmiany ustawy, a w tekście Śledzenie na poważnie – czyli co nowego w SENT ekspert OCRK, Jakub Ordon przedstawia zagadnienia związane z monitorowaniem towarów wrażliwych.

Kim jest polski kierowca – raport OCRK

W aktualnym wydaniu przyjrzymy się również szczegółowo polskim firmom transportowym. Na podstawie badań przeprowadzonych przez OCRK sprawdzimy, kim jest przeciętny polski kierowca, czym oraz dokąd najczęściej jeździ. Pochylimy się także nad kondycją polskiego rynku transportowego.

Sporo miejsca, jak w każdym numerze, poświęcimy na publikacje ekspertów VIAON. W swoich artykułach wytłumaczą czym są dyżury oraz o czym powinien pamiętać kierowca podczas kontroli drogowej. Poruszą również kwestie interesujące dla transportu lekkiego, takie jak rozliczanie płacy minimalnej kierowców busów. 

Wersja elektroniczna dla czytelników newslettera VIAON

Kwartalnik będzie dostępny w bezpłatnej wersji drukowanej, udostępnianej na naszym stoisku podczas konferencji i eventów branżowych oraz u naszych Regionalnych Managerów Sprzedaży.

Natomiast wersja elektroniczna już w najbliższą środę (31 października) trafi wyłącznie do czytelników newslettera VIAON. Nasz newsletter to unikalne informacje i porady przygotowane specjalnie dla naszych subskrybentów.

Zapraszamy do subskrypcji -> ZAPISZ SIĘ