OCRK rozliczy niestandardowe święto 12.11.2018

Klienci OCRK nie muszą się martwić o to, jak rozliczyć 12 listopada 2018 r.

Dodatkowe święto – 12 listopada 2018

Na podstawie Ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej 12 listopada 2018 roku ogłoszono świętem narodowym (wolnym od pracy). Dla pracowników uchwalone tak błyskawicznie dodatkowe wolne było oczywiście powodem do radości, dla pracodawców jednak stanowiło spory problem.

12 listopada pomimo jednorazowego święta nie obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Również zgodnie z regulacjami Kodeksu Pracy pracownicy zatrudnieni w transporcie i komunikacji mogli wykonywać swoją pracę. Jednak duża część pracowników branż powiązanych z transportem nie mogła w tym dniu pracować, co doprowadziło do rozregulowania harmonogramów załadunku i rozładunku. Wielu przewoźników w obliczu takich problemów zdecydowało się dać wolne swoim kierowcom, co oczywiście zmniejszyło zysk firm za listopad. Przewoźnicy nadal liczą straty, na jakie naraziło ich to nadprogramowe święto.

OCRK rozliczy prawidłowo

Ustanowienie 12 listopada świętem narodowym przyniosło konieczność uwzględnienia go przy wyliczaniu ewidencji czasu pracy za listopad. Klienci OCRK nie muszą jednak niepokoić się o to w jaki sposób rozliczyć 12 listopada. Nasi specjaliści zrobią to za nich. Prawidłowe rozliczenie gwarantuje świetnie wykształcona kadra oraz praca na oprogramowaniu 4Trans, które zostało dostosowane do nowej ustawy i uwzględnia 12.11.18 jako dodatkowe święto.

O czym musi pamiętać przedsiębiorca?

Jeżeli kierowca pracował 12 listopada to pracodawca musi pamiętać, aby zapewnić mu w zamian inny dzień wolny od pracy w ciągu bieżącego okresu rozliczeniowego. W sytuacji, gdy nie będzie to możliwe, kierowcy przysługuje 100% dodatek do wynagrodzenia za każdą godzinę pracy.