W OCRK raporty za wrzesień zgodnie z nowym taryfikatorem

Z OCRK przewoźnicy od pierwszego dnia są gotowi na zmiany w przepisach! Nasze raporty za wrzesień 2018 będą już uwzględniać nowe regulacje, a podczas najbliższych szkoleń przeprowadzanych u naszych Klientów, szczegółowo wyjaśnimy istotę najnowszych zmian.

 

3 września 2018 – ważna data dla branży transportowej

3 września 2018 weszły w życie dwie ustawy, mające bardzo duże znaczenie dla przedsiębiorstw transportowych w Polsce – ustawa o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz ustawa o tachografach.

Jak już wcześniej informowaliśmy na stronie OCRK oraz w newsletterze, wspomniane ustawy wprowadzają szereg istotnych zmian w przepisach dla firm transportowych, a najważniejszym skutkiem nowelizacji jest nowy taryfikator kar dla kierowców, przedsiębiorców oraz osób zarządzających transportem.

Po 3 września maksymalna kara dla przewoźnika drogowego w przypadku naruszenia wybranych regulacji zawartych w nowym taryfikatorze wynosi 12 tysięcy zł. Kara dla osoby zarządzającej transportem to teraz aż 3 tysiące zł (już nie w postaci mandatu, lecz w formie decyzji administracyjnej). Pojawiły się też sankcje za naruszenia, za które dotychczas w Polsce nie karano, między innymi za brak wpisu w tachografie nazwy kraju, w którym kierowca rozpoczął i zakończył pracę oraz za przekroczenie 10 godzin czasu pracy w porze nocnej.

Nowy taryfikator

Co jeszcze się zmieniło? Zapraszamy do zapoznania się z treścią nowego taryfikatora:

Wrześniowe raporty już z nowym taryfikatorem

Korzystając z usług OCRK Klienci mają pewność, że wszystkie rozliczenia i raporty są zawsze zgodne ze zmianami legislacyjnymi. Także tym razem, już w dniu wejścia w życie przepisów, jesteśmy przygotowani na nowe regulacje. Raporty za wrzesień 2018 będą już uwzględniały omówione zmiany a nasi eksperci podczas najbliższych szkoleń przeprowadzanych w firmach szczegółowo objaśnią wszystkie nowe przepisy i rozwieją wszelkie wątpliwości naszych Klientów.