Loi Macron. Kontrola kierowcy busa

Loi Macron. Kontrola kierowcy busa we Francji

Wprowadzona 1 lipca tego roku ustawa Loi Macron zobowiązuje polskie firmy realizujące transport na terenie Francji do wypłacania kierowcom francuskiej płacy minimalnej oraz sprostania wielu obowiązkom administracyjnym. Na samych wymaganiach ustawowych się nie kończy – pojawiają się kolejne przypadki kontroli polskich przewoźników przez służby francuskie.

W informacji prasowej z dnia 17.10.2016 przekazaliśmy, że kolejny polski przewoźnik został poddany szczegółowej kontroli. Francuska Inspekcja Pracy zobowiązała go do przedłożenia dokumentów potwierdzających wypłatę co najmniej 10 Euro za każdą godzinę pracy dla delegowanych kierowców.

Kontrola kierowcy busa

Tymczasem, zgodnie z najnowszymi informacjami, kontrole przestrzegania francuskiej Ustawy Loi Macron nie ominęły również kierowców busów, czyli pojazdów o DMC do 3,5t.
W dniu 24.11.2016r. na terenie Francji (pod Tuluzą) miała miejsce kontrola przewoźnika świadczącego usługi transportowe pojazdem o DMC do 3,5t. W związku z brakiem zaświadczenia o oddelegowaniu w kabinie pojazdu, służba kontrolna nałożyła mandat w wysokości 203 Euro.

loi-macron-mandat-brak-zaswiadczenia