Kontrola ITD u Klienta OCRK

Kontrola ITD u Klienta OCRK

We wrześniu 2016 r, firma z województwa warmińsko-mazurskiego zatrudniająca 10 kierowców (nowy Klient OCRK), poddana została kontroli w przedsiębiorstwie przez Inspekcję Transportu Drogowego. Kontrola ITD była spowodowana kontrolą drogową – inspektorzy postanowili również sprawdzić dokumenty w firmie. Skontrolowani zostali wszyscy zatrudnieni kierowcy, za okres ostatnich 3 miesięcy. W przypadku tej wielkości firmy, występowało zagrożenie karą maksymalną 15 000 zł.
W dniu kontroli do przedsiębiorstwa przyjechał Ekspert OCRK, pomógł w składaniu wyjaśnień i przedkładaniu dokumentów.

Wynik kontroli

Na protokół pokontrolny nie przyszło długo czekać. Po około 2 tygodniach przedsiębiorca, który przygotowany był na maksymalną karę 15 000 zł, otrzymał na piśmie protokół z wyszczególnionymi wykrytymi naruszeniami na łączną kwotę 2 350 zł.

Właściciel firmy uniknął tym samym zapłacenia kary w wysokości 15 000 zł, a po odliczeniu kwoty za naruszenia, w firmowym budżecie pozostała kwota 12 650 zł.

Jest to kolejny dowód na to, że reprezentacja Eksperta i pomoc w składaniu wyjaśnień podczas kontroli może uchronić firmę transportową przed nałożeniem wysokiej kary.

O skutecznej reprezentacji podczas kontroli można przeczytać również TUTAJ.