Komisja Europejska odrzuciła żółtą kartkę

Komisja Europejska odrzuciła żółtą kartkę

Komisja Europejska odrzuciła żółtą kartkę – Po dokonaniu oceny wniosku dotyczącego przeglądu dyrektywy o delegowaniu pracowników, Komisja Europejska odrzuciła sprzeciw parlamentów 11 krajów UE, w tym Polski, w sprawie propozycji zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych.

Marianne Thyssen, unijna komisarz jednoznacznie wypowiedziała się w tej sprawie: „Głosy parlamentów narodowych mają duże znaczenie polityczne dla Komisji i jestem im bardzo wdzięczna za ich aktywne zaangażowanie. Przeanalizowaliśmy szczegółowo wszystkie argumenty podniesione przez parlamenty narodowe i omówiliśmy z nimi ich obawy. Stwierdziliśmy jednak, iż nasz wniosek jest w pełni zgodny z zasadą pomocniczości, i w związku z tym zostanie on podtrzymany. Delegowanie pracowników jest kwestią o charakterze transgranicznym. Komisja Junckera jest mocno przywiązana do zasady swobodnego przepływu osób w oparciu o przepisy, które są jasne, sprawiedliwe dla wszystkich i egzekwowane w praktyce.”

Wiceszef MSZ Konrad Szymański zapowiedział, że Polska będzie podtrzymywać swoje stanowisko i będzie jednym z najbardziej aktywnych państw w dalszym procesie legislacji w sprawie dyrektywy dotyczącej pracowników delegowanych.

Źródło: polskieradio.pl

Pełny komunikat prasowy