Aktualizacja: wzór zaświadczenia o delegowaniu

Francja: zaświadczenie o delegowaniu – aktualizacja informacji

Informujemy, iż do dnia dzisiejszego nie ukazała się finalna wersja zaświadczenia o delegowaniu w transporcie drogowym dla pracowników delegowanych na terytorium Francji.

W związku z faktem, że kierowcy mogą już wyjeżdżać w trasy, gdzie powrót do kraju wypada po 1 lipca 2016 r. (czyli od daty obowiązywania francuskich przepisów), na dzień dzisiejszy, jedynym możliwym rozwiązaniem jest wypełnianie udostępnionej wersji roboczej zaświadczenia dostępnej TUTAJ. Tłumaczenie na język polski powyższego zaświadczenia dostępne jest TUTAJ.

Poinformujemy o ukazaniu się ostatecznej wersji zaświadczenia na naszych stronach.

 

Więcej o płacy minimalnej we Francji: Płaca minimalna we Francji

 

Wcześniejsze informacje

17.06.2016r.

Francja: wzór zaświadczenia o delegowaniu opublikowany

 

Na stronach francuskiego Ministerstwa Środowiska, Energii i Morza odpowiedzialnego za współpracę międzynarodową w kwestiach klimatycznych oraz transportu i rybołówstwa, ukazały się informacje oraz dokumenty dotyczące dekretu z 7 kwietnia dostosowującego przepisy dotyczące płacy minimalnej dla przedsiębiorstw transportowych delegujących pracowników zatrudnionych w transporcie drogowym.

Strona francuska udostępniła wersje robocze zaświadczeń o oddelegowaniu w sektorze transportowym, które będą wymagane od 1 lipca 2016r. we Francji oraz opublikowała poradnik o najczęściej zadawanych pytaniach dotyczących administracyjnych regulacji dekretu oraz składników pensji minimalnej.

Eksperci OCRK zajmują się obecnie analizą dokumentów. O szczegółach poinformujemy wkrótce na naszych stronach.