Francja: KREPTD a zmiany w zgłoszeniach kierowców

Francja: KREPTD a zmiany w zgłoszeniach kierowców

30 listopada 2017 r. w Polsce uruchomiono Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD). Pozwoli to polskim przewoźnikom na uzyskanie z powyższej bazy numeru referencyjnego, wymaganego przy zgłoszeniach kierowców, delegowanych do pracy na terytorium Francji. Dotychczas, ze względu na brak odpowiedniego rejestru w Polsce, w danych firmy przy zgłaszaniu kierowców w serwisie SIPSI podawało się numer licencji transportowej.

Numer referencyjny przedsiębiorstwa transportowego jest dostępny publicznie po wyszukaniu firmy na stronie kreptd.gitd.gov.pl. Najszybszym sposobem znalezienia firmy w bazie jest podanie numeru NIP lub wpisanie fragmentu nazwy firmy (przykładowo, jeżeli w nazwie firmy znajduje się słowo „trans” w polu nazwa można wpisać „%trans%”):

Rejestr KREPTD

 

Numer referencyjny sprawdzimy po wybraniu firmy z listy wyników:

numer referencyjny firmy transportowej

 

Numer referencyjny z rejestru jest obowiązkowy tylko dla nowych zgłoszeń, nie ma potrzeby aktualizowania informacji w zgłoszeniach, które były stworzone przed grudniem 2017 r.

Jeżeli firma nie figuruje w KREPTD, należy w dalszym ciągu używać numeru licencji transportowej. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie rejestru, jest on sukcesywnie uzupełniany – wszystkie firmy mają się w nim znaleźć do 1 marca 2018 roku.

Więcej o rejestrze można przeczytać tutaj.