Aktualne stawki płac minimalnych w UE

Przypominamy o konieczności zgłoszeń delegowanych pracowników w oparciu o obowiązujące stawkami wynagrodzenia minimalnego.

W związku ze zmianą stawek wynagrodzenia minimalnego w poszczególnych krajach europejskich, a także zbliżającej się w większości przedsiębiorstw konieczności odnowienia zgłoszeń pracowników delegowanych za pomocą specjalnych platform (takich jak np. SIPSI, Meldeportal, czy ZKO3T), należy pamiętać o obowiązujących stawkach wynagrodzenia minimalnego na rok 2020.

Przed dokonaniem zgłoszenia oddelegowania Państwa pracowników, jest konieczne zweryfikowanie i ewentualne zaktualizowanie przekazywanych danych.

Poniżej prezentujemy stawki najczęściej wybieranej grupy kierowców ciągników siodłowych z naczepami dla poszczególnych krajów.

Niemcy

W rozliczeniach od stycznia 2020 roku należy uwzględnić nową stawkę wynagrodzenia minimalnego wynoszącą 9,35 euro.

Holandia

Od początku 2020 roku obowiązuje nowa stawka płacy minimalnej dla grupy 6.3, stanowiąca 9,54 euro.

Austria

W Austrii wraz z początkiem nowego roku, kierowcy zawodowi bez stażu mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 10,19 euro.

Warto mieć na uwadze, że nowe stawki wynagrodzenia godzinowego obowiązują już we Francji (od 06.2019 r.) i Belgii (od 01.10.2019 r.).

Pełen wykaz stawek, które obowiązują w poszczególnych krajach wraz z  instrukcjami zgłoszeń i wszelkimi niezbędnymi informacjami zostały wysłane do Klientów OCRK w formie mailingu.