Głos Komisji Europejskiej publikacja Transport i Spedycja

Posted by & filed under .

lw

Głos Komisji Europejskiej w sprawie płacy minimalnej to najnowsza publikacja autorstwa Eksperta OCRK Łukasza Włocha. Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 czasopisma Transport i Spedycja. Publikacja zawiera również komentarz na temat płacy minimalnej we Francji.

Tygodnik WPROST z komentarzem OCRK

Posted by & filed under .

wprost

W wydaniu tygodnika Wprost nr 16 z dnia 18.04.2016 ukazał się komentarz Prezesa OCRK Bartosza Najmana w sprawie płacy minimalnej we Francji. Udostępniamy całą treść materiału.

Szkolenie ostatnie dni zapisów

Posted by & filed under .

szkolenie

Zapraszamy na merytoryczne szkolenie otwarte, które odbędzie się 19.04.2016r. w Nowym Sączu, na temat: Zmiany i projekty zmian przepisów w branży transportowej, prawie pracy oraz aktualna sytuacja płacy minimalnej w Europie.

Puls Biznesu z OCRK, płaca minimalna w Europie

Posted by & filed under .

6787743_s

W wydaniu Pulsu Biznesu z dnia 31 marca ukazał się obszerny artykuł redaktora Marcina Bołtryka na temat płacy minimalnej w Europie, do udziału w którym został zaproszony Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK.

Podpisano porozumienie polsko-rosyjskie

Posted by & filed under .

Flaga Rosji

Po dwóch dniach negocjacji podpisano porozumienie w sprawie zezwoleń na samochodowe przewozy towarowe, które będzie obowiązywało do końca 2016 roku. Ustalono wysokość kontyngentu.

Przerwy we Francji, odwołania od decyzji

Posted by & filed under .

6027828_s

Zgodnie z treścią wytycznej KE okres pozostawania w dyspozycji drugiego kierowcy w trakcie prowadzenia pojazdu przez pierwszego kierowcę powinien być uznawany przez wszystkie inspekcje jako okres przerwy w jeździe.

Francja wysokie kary za brak 45 minutowej pauzy

Posted by & filed under .

6027828_s

Gotowość-dostępność w przypadku jazdy zespołowej nie jest uznawana jako odpoczynek przy nieprzerwanym czasie prowadzenia pojazdu. Stanowi to zagrożenie w przypadku kontroli dla pojazdów prowadzonych w podwójnej obsadzie.

OCRK na konferencji TSL Biznes

Posted by & filed under .

g3132

22 marca odbędzie się spotkanie transportowe. Prelegentem będzie Ekspert ds. Analiz i Rozliczeń Kamil Wolański, który przeprowadzi prelekcję na temat płacy minimalnej w Niemczech i Francji na rok 2016.