Relacja z Truck Forum Awards

Posted by & filed under .

TruckForum

12 maja 2016 miała miejsce konferencja Truck Forum Awards w Warszawie. Podczas konferencji Główny Ekspert OCRK Łukasz Włoch wygłosił prelekcję na temat płacy minimalnej w Niemczech i we Francji, zwracając jednocześnie uwagę na problematyczne aspekty rozliczania płacy minimalnej.

Płaca minimalna we Francji, cykl szkoleń

Posted by & filed under .

szkolenia

Zapraszamy do udziału w nowym cyklu szkoleń dotyczących płacy minimalnej we Francji dedykowanych dla właścicieli firm transportowych oraz osób zarządzających transportem. Podczas szkoleń przedstawione zostaną również aktualne informacje na temat płacy minimalnej w Niemczech i Norwegii.

Przygotowania do Loi Macron

Posted by & filed under .

info-31211_640

Eksperci firmy OCRK są w trakcie przygotowywania rozwiązań dla Klientów w sprawie ustawy Loi Macron, podobnie jak miało to miejsce przed rozpoczęciem obowiązywania niemieckiej ustawy MiLoG. O wszelkich szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Żółta kartka dla KE ws. pracowników delegowanych

Posted by & filed under .

komisja-europejska

Parlamenty jedenastu krajów UE zgłosiły zastrzeżenia do zaproponowanej przez KE zmiany przepisów o pracownikach delegowanych, uruchamiając tzw. procedurę żółtej kartki. Komisja powinna teraz ponownie przeanalizować swój projekt.

Francja przerwy 45 minutowe w załodze

Posted by & filed under .

6027828_s

W odniesieniu do informacji dotyczących zmiany stanowiska przez francuskie służby kontrolujące, zalecamy aby podczas jazdy w załodze nadal odbierać przerwę o długości co najmniej 45 minut i dopiero po tym okresie kontynuować jazdę.

Głos Komisji Europejskiej publikacja Transport i Spedycja

Posted by & filed under .

lw

Głos Komisji Europejskiej w sprawie płacy minimalnej to najnowsza publikacja autorstwa Eksperta OCRK Łukasza Włocha. Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 czasopisma Transport i Spedycja. Publikacja zawiera również komentarz na temat płacy minimalnej we Francji.

Tygodnik WPROST z komentarzem OCRK

Posted by & filed under .

wprost

W wydaniu tygodnika Wprost nr 16 z dnia 18.04.2016 ukazał się komentarz Prezesa OCRK Bartosza Najmana w sprawie płacy minimalnej we Francji. Udostępniamy całą treść materiału.

Szkolenie ostatnie dni zapisów

Posted by & filed under .

szkolenie

Zapraszamy na merytoryczne szkolenie otwarte, które odbędzie się 19.04.2016r. w Nowym Sączu, na temat: Zmiany i projekty zmian przepisów w branży transportowej, prawie pracy oraz aktualna sytuacja płacy minimalnej w Europie.

Puls Biznesu z OCRK, płaca minimalna w Europie

Posted by & filed under .

6787743_s

W wydaniu Pulsu Biznesu z dnia 31 marca ukazał się obszerny artykuł redaktora Marcina Bołtryka na temat płacy minimalnej w Europie, do udziału w którym został zaproszony Łukasz Włoch, Główny Ekspert OCRK.