Ryczałty wznowienie postępowań sądowych

Posted by & filed under .

ryczałty

Ryczałty noclegowe i podróże służbowe po wyroku TK – przedsiębiorcy, którzy dotychczas przegrali w sądzie pracy tego typu procesy, mogą w terminie do dnia 29 marca 2017 r. wnosić o wznowienie postępowań przez sądy.

Newsrm.tv nowe prawo w Holandii

Posted by & filed under .

newsrm.tv

Wypowiedź Bartosza Najmana dla agencji Newsrm.tv na temat możliwych skutków holenderskiej ustawy o zatrudnianiu pracowników delegowanych. Informacja prasowa na temat płacy minimalnej w Holandii, która obowiązuje od 01.07.2016r.

Nowi Eksperci OCRK

Posted by & filed under .

29170010 - close up of businessmen shaking hands

Do grona Ekspertów OCRK dołączyły kolejne osoby: Ireneusz Czulak, Paweł Stolarski oraz Karol Lekowski. Nowi Eksperci OCRK posiadają bogate doświadczenie praktyczne oraz wiedzę, która pozwoli na realizowanie usług na najwyższym poziomie.

Szkolenia OCRK i ZMPD 2017

Posted by & filed under .

szkolenia OCRK i ZMPD 2017

Zapraszamy na kolejną edycję szkoleń OCRK i ZMPD w 2017 roku. Szkolenia dotyczą tematyki płacy minimalnej w Europie (najnowsze informacje) oraz wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ryczałtów za noclegi.

Zmniejszenie kary przewoźnika

Posted by & filed under .

kontrola ITD

Ekspert OCRK wystosował odwołanie do GITD, złożył również skargę do WSA wykazując, że naruszenia nie miały miejsca w takiej mierze, jaka została wpisana do protokołu kontrolnego, stanowiąc podstawę nałożonej kary (10850zł).

Sojusz Drogowy i jego konsekwencje

Posted by & filed under .

rdc

10.02.2017r., na antenie Radia RDC, w programie Moto eter, Bartosz Najman, Prezes OCRK rozmawiał z Dagmarą Kowalską na temat Sojuszu Drogowego i jego konsekwencji dla polskiej branży transportowej.

Francja Nowy adres wytycznych

Posted by & filed under .

flaga Francji

Pojawił się nowy adres wytycznych dotyczących oddelegowania pracowników do Francji w sektorze transportowym. Poprzedni adres przestał działać 08.02.2017r.

Sojusz drogowy krajów UE

Posted by & filed under .

UE

Dziewięć krajów UE podpisało porozumienie nazwane „Sojuszem Drogowym”, które ma na celu ograniczenie działalności w krajach zachodnioeuropejskich i skandynawskich, co z kolei odbije się również na polskich firmach transportowych.