Rozliczanie austriackiej płacy minimalnej

Posted by & filed under .

Austria

W związku z przepisami dotyczącymi płacy minimalnej za pracę na terytorium Austrii, które obowiązują od dnia 01.01.2017r., OCRK oferuje swoim klientom możliwość rozliczania czasu pracy kierowców również w tym zakresie.

Ważne Płaca minimalna w Austrii

Posted by & filed under .

Austria

Płaca minimalna i obowiązki związane z delegowaniem pracowników obowiązują firmy transportowe wykonujące transport nie tylko w kabotażu, ale także w ruchu dwustronnym z załadunkiem/ rozładunkiem na terytorium Austrii.

Debata TVP Info

Posted by & filed under .

DEBATA O PRACOWNIKACH DELEGOWANYCH

W sobotę 07.01.2017r. miała miejsce debata TVP Info, podczas której poruszona została problematyka bezpieczeństwa w zawodzie kierowcy. Rozmawiano m.in. o składnikach wynagrodzenia, warunkach pracy kierowców i niedoborze pracowników.

Loi Macron nowe obowiązki od 01.04.2017

Posted by & filed under .

flaga Francji

Ambasada Francji informuje o nowych obowiązkach dla przewoźników na terenie Francji. Pracodawca i reprezentant powinni przechowywać i okazywać do wglądu dokument potwierdzający podleganie pracownika ubezpieczeniu społecznemu.

Wyrok TK w sprawie o ryczałty: opublikowany

Posted by & filed under .

wyrok w sprawie ryczałtów za noclegi

W dniu 29.12.2016 r. w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24 listopada 2016 r. sygn. akt K 11/15 w sprawie dotyczącej ryczałtów noclegowych kierowców w zagranicznej podróży służbowej.

Ustawa o transporcie drogowym 2017

Posted by & filed under .

ustawa

Nowelizacja Ustawy wprowadza zmiany od 15.12.2016r. Postępowanie w sprawie dobrej reputacji już po jednej decyzji o nałożeniu kary, powołanie Krajowego Rejestru Elektronicznego Przedsiębiorców Transportu Drogowego.

Wzrost minimalnego wynagrodzenia we Francji

Posted by & filed under .

flaga Francji

Od 1 stycznia 2017 r. nowa kwota minimalnego wynagrodzenia brutto (SMIC) będzie wynosiła 9,76 € za godzinę lub 1,480.27 € brutto miesięcznie, o czym poinformowała francuska Minister Pracy.

Dobra reputacja przewoźnika

Posted by & filed under .

dobra reputacja

Jakie są powody wszczęcia postępowania o zachowanie lub utratę dobrej reputacji przewoźnika, aktualny stan prawny, wdrożenie planu naprawczego, praktyka kontrolna i wykorzystanie systemu KREPTD – opracowanie.