Zezwolenia przejazdów do Rosji

Posted by & filed under .

Flaga Rosji

Rozstrzygnięcia w sprawie drogowych przewozów towarowych pomiędzy Polską a Rosją mogą zapaść w ciągu kilku dni, ale mogą też potrwać znacznie dłużej.

Zezwolenia przejazdów do Rosji aktualizacja

Posted by & filed under .

Flaga Rosji

Federacja Rosyjska wyraziła zgodę aby pojazdy, które wjechały na terytorium Rosji lub Polski do 31.01.16 r. na podstawie zezwoleń ważnych do 31.01.16 r. mogły na podstawie tych zezwoleń powrócić do kraju rejestracji pojazdu nie później niż do 15 lutego 2016 r. włącznie.

Kontrole PIP w firmach bez zapowiedzi

Posted by & filed under .

pip

Inspektorzy pracy będą mogli kontrolować firmy na legitymację, czyli bez siedmiodniowego uprzedzenia. Kontrole PIP bez zapowiedzi mają zwiększyć skuteczność działań Inspekcji Pracy.

Drony wspomogą pracę ITD

Posted by & filed under .

politechnika

W ramach współpracy z Katedrą Technologii Lotniczych wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, inspektorzy z WITD w Katowicach będą wykorzystywać do swoich kontroli profesjonalny dron.

Sposób wyliczenia grzywny przez ZOLL

Posted by & filed under .

27303886_m

Ostatnie przeprowadzone inspekcje wskazały sposób naliczania grzywny w przypadku polskiego przedsiębiorcy, która jest nakładana obok konieczności wyrównania wynagrodzenia do niemieckiej pensji minimalnej.

Kontrole na wewnętrznych granicach UE

Posted by & filed under .

UE

W związku z wprowadzeniem kontroli dokumentów na granicach Niemiec, Danii i Szwecji, na spotkaniu kryzysowym w Brukseli Komisja UE oczekiwała od szefów MSW tych krajów deklaracji ws. otwartych granic w Unii.