Holandia płaca minimalna, nowy obowiązek

Posted by & filed under .

płaca minimalna Holandia

Polskie firmy świadczące usługi transgraniczne na terenie Holandii powinny, zgodnie z art. 7 ustawy, wyznaczyć osobę kontaktową i dane tej osoby przekazać pracownikom delegowanym do pracy w Holandii.

Kontrola ITD u Klienta OCRK

Posted by & filed under .

kontrola ITD

We wrześniu 2016r., przez ITD skontrolowani zostali wszyscy kierowcy zatrudnieni u Klienta, za okres ostatnich 3 miesięcy. W przypadku tej wielkości firmy, występowało zagrożenie karą maksymalną 15 000 zł.

Ewidencja czasu pracy kierowców

Posted by & filed under .

ewidencja czasu pracy kierowców

Poprawnie wykonana ewidencja czasu pracy kierowców to sposób na optymalizację kosztów pracowniczych, dzięki któremu m.in. przedsiębiorstwo jest w stanie przedstawić dowody świadczące o należytym naliczeniu wynagrodzenia.

Relacja z konferencji

Posted by & filed under .

relacja-z-konferencji

14 września w Poznaniu odbyła się wyjątkowa konferencja pod przewodnim tytułem Szacowanie ryzyka w transporcie. Organizatorami byli OCRK, Inelo, GBox, Truck&Business. Przedstawiamy krótkie podsumowanie i fotogalerię.

Płaca minimalna w Polsce

Posted by & filed under .

płaca minimalna w Polsce

Od stycznia 2017 roku płaca minimalna w Polsce wyniesie 2000 zł. O podpisaniu rozporządzenia poinformowała premier Beata Szydło.

Skuteczna reprezentacja podczas kontroli

Posted by & filed under .

reprezentacja podczas kontroli

Dzięki skutecznej reprezentacji podczas kontroli, Klient OCRK uniknął kary w wysokości 20 tys.zł. W marcu firma otrzymała zawiadomienie o planowanej kontroli, postępowanie zakończyło się w czerwcu.

Zmiany w płacy minimalnej od 2017r.

Posted by & filed under .

36830546_m

Zmiany w płacy minimalnej w Polsce wejdą w życie od 01.01.2017r. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, które dotyczą także branży transportowej, m.in. ewidencjonowanie godzin pracy, uprawnienia dla PIP.

Debata TVP Info

Posted by & filed under .

debata tvp info

W najbliższą sobotę, 20.08. o godz. 13:30 na antenie TVP Info odbędzie się debata dotycząca transportu: Pracownicy delegowani – równa płaca za tą samą pracę. Zapraszamy do obejrzenia.

Węgry płaca minimalna zniesiona

Posted by & filed under .

Flaga Węgier

Nastąpiła zmiana węgierskiego stanowiska przedstawionego 9 sierpnia. Transport drogowy (w tym kabotaż) nie wchodzi w zakres stosowania dyrektywy w sprawie delegowania pracowników.