Sojusz przeciwko polskim kierowcom

Posted by & filed under .

Rozmowa Bartosza Najmana w Gospodarczym Temacie Dnia na temat Sojuszu drogowego i jego konsekwencjach dla polskich firm transportowych oraz sankcjach za odbieranie odpoczynków tygodniowych w pojazdach.

Nowe artykuły Ekspertów OCRK

Posted by & filed under .

Zapraszamy do lektury najnowszych artykułów napisanych przez Ekspertów OCRK, które ukazały się w marcu w czasopismach: Transport Manager, TSL Biznes oraz Truck&Business Polska.

WITD kontrole bazy eksploatacyjnej

Posted by & filed under .

Od początku nowego roku, Eksperci OCRK w trakcie reprezentacji podczas kontroli w siedzibach przedsiębiorców, odnotowują nową praktykę kontrolną inspektorów WITD. Do długiej listy żądań inspektorów dołączył wymóg okazania bazy eksploatacyjnej.

Newsrm Transport towarów wrażliwych

Posted by & filed under .

Wypowiedź Bartosza Najmana dla agencji Newsrm.tv na temat zmian w transporcie towarów wrażliwych oraz skutków ustawy o monitorowaniu towarów i jej konsekwencjach dla przewoźników.

Płaca minimalna w Danii

Posted by & filed under .

Przekazujemy informacje otrzymane od WPHI Ambasady RP w Kopenhadze, uzyskane od duńskiego Ministerstwa Zatrudnienia, dotyczące płacy minimalnej w Danii w sektorze transportu. Obecnie Dania bierze udział w rozmowach na szczeblu UE.

Ryczałty wznowienie postępowań sądowych

Posted by & filed under .

Ryczałty noclegowe i podróże służbowe po wyroku TK – przedsiębiorcy, którzy dotychczas przegrali w sądzie pracy tego typu procesy, mogą w terminie do dnia 29 marca 2017 r. wnosić o wznowienie postępowań przez sądy.