Loi Macron. Kontrola kierowcy busa

Posted by & filed under .

flaga Francji

Kontrole przestrzegania francuskiej Ustawy Loi Macron nie ominęły również kierowców busów, czyli pojazdów o DMC do 3,5t. Na przewoźnika został nałożony mandat za brak zaświadczenia o oddelegowaniu w kabinie pojazdu.

Dobra reputacja. Zakończone postępowanie GITD

Posted by & filed under .

dobra-reputacja-postepowanie

Zakończyło się postępowanie administracyjne w sprawie utraty dobrej reputacji przewoźnika. Dzięki uczestnictwu Eksperta w sprawie, przesłano obszerne wyjaśnienia i zgodnie z decyzją GITD dobra reputacja pozostała nienaruszona.

Trans Poland 2016 relacja

Posted by & filed under .

trans-poland

Trans Poland 2016 relacja z IV Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki. OCRK było uczestnikiem zarówno trzydniowych targów, jak i konferencji. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz fotorelacji.

Dane z GPS i tachografów w rękach ITD

Posted by & filed under .

kokpit ciężarówki

Dane z GPS i tachografów w rękach Inspekcji Transportu Drogowego od 1 stycznia 2017 roku. Pozwoli to Inspekcji na potwierdzanie faktycznej aktywności pojazdów/kierowców w danym miejscu i czasie, będzie stanowiło poważny oręż kontrolny.

Płaca minimalna: Włochy przepisy wykonawcze

Posted by & filed under .

flaga Włoch

W dniu 27.10.2016r. na stronach włoskiego Urzędu Pracy i Polityki Socjalnej zostały opublikowane przepisy wykonawcze do dekretu ustawodawczego dotyczącego delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.