Tygodniowy czas pracy kierowcy

Posted by & filed under .

czas pracy

Ile wynosi tygodniowy czas pracy kierowcy, definicja dobowego czasu pracy kierowcy – zastosowanie przepisów wyjaśnia Ekspert OCRK Ireneusz Czulak.

Ryczałty za noclegi, posiedzenie TK

Posted by & filed under .

ryczałty za noclegi

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek o zbadanie konstytucyjności przepisów dotyczących należności z tytułu podróży służbowych przysługujących kierowcom w związku z uchwałą Sądu Najwyższego z czerwca 2014r.

Pobieranie danych z kart i tachografów

Posted by & filed under .

slajd3

Terminowe pobieranie danych z kart i tachografów – omówienie przez Eksperta OCRK praktyki kontrolnej oraz sposobów sprawdzania poprawności obliczania okresów pomiędzy odczytami danych w wydaniu TSL Biznes.

Holandia płaca minimalna, nowy obowiązek

Posted by & filed under .

płaca minimalna Holandia

Polskie firmy świadczące usługi transgraniczne na terenie Holandii powinny, zgodnie z art. 7 ustawy, wyznaczyć osobę kontaktową i dane tej osoby przekazać pracownikom delegowanym do pracy w Holandii.

Kontrola ITD u Klienta OCRK

Posted by & filed under .

kontrola ITD

We wrześniu 2016r., przez ITD skontrolowani zostali wszyscy kierowcy zatrudnieni u Klienta, za okres ostatnich 3 miesięcy. W przypadku tej wielkości firmy, występowało zagrożenie karą maksymalną 15 000 zł.

Ewidencja czasu pracy kierowców

Posted by & filed under .

ewidencja czasu pracy kierowców

Poprawnie wykonana ewidencja czasu pracy kierowców to sposób na optymalizację kosztów pracowniczych, dzięki któremu m.in. przedsiębiorstwo jest w stanie przedstawić dowody świadczące o należytym naliczeniu wynagrodzenia.

Relacja z konferencji

Posted by & filed under .

relacja-z-konferencji

14 września w Poznaniu odbyła się wyjątkowa konferencja pod przewodnim tytułem Szacowanie ryzyka w transporcie. Organizatorami byli OCRK, Inelo, GBox, Truck&Business. Przedstawiamy krótkie podsumowanie i fotogalerię.

Płaca minimalna w Polsce

Posted by & filed under .

płaca minimalna w Polsce

Od stycznia 2017 roku płaca minimalna w Polsce wyniesie 2000 zł. O podpisaniu rozporządzenia poinformowała premier Beata Szydło.