Szacowanie ryzyka w transporcie

Posted by & filed under .

Grafika na konferencję OCRK

Zapraszamy firmy transportowe do udziału w konferencji organizowanej przez Inelo, OCRK oraz Truck&Business, która odbędzie się 14 września w Poznaniu. Główny Ekspert OCRK Łukasz Włoch przeprowadzi prelekcję o kontrolach płacy minimalnej w Europie.

Komisja Europejska odrzuciła żółtą kartkę

Posted by & filed under .

komisja-europejska

Po dokonaniu oceny wniosku dotyczącego przeglądu dyrektywy o delegowaniu pracowników, Komisja Europejska odrzuciła sprzeciw parlamentów 11 krajów UE, w tym Polski, w sprawie propozycji zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych.

Kolejny dowód na skuteczność odwołań

Posted by & filed under .

skuteczność odwołań

Klient OCRK, niewielka firma transportowa z woj. łódzkiego, dzięki wykorzystaniu możliwości telefonu interwencyjnego 24/7 oraz wiedzy i pomocy Eksperta w napisaniu skutecznych odwołań, uniknęła wysokiej kary.

Zawieszenie sankcji, Loi Macron obowiązuje

Posted by & filed under .

36830546_m

Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego poinformowała, że wprowadzono zawieszenie sankcji za złamanie przepisów Loi Macron, które będzie funkcjonować do 22 lipca włącznie. Loi Macron jednak nadal obowiązuje.

Reprezentant we Francji

Posted by & filed under .

Francja zaświadczenie o delegowaniu

Przypominamy, że od 01.07.2016r. francuskie przepisy wprowadzają szereg obowiązków dla firm transportowych. We wszystkich przypadkach delegowania (kabotaż, przewóz dwustronny) przedsiębiorstwo transportowe wyznacza swego reprezentanta na terenie Francji.

Polsat Wydarzenia: skutki ustawy Loi Macron

Posted by & filed under .

polsat

W dniu 2 lipca w głównym wydaniu Wydarzeń telewizji Polsat o godz. 18:50 został wyemitowany materiał dotyczący płacy minimalnej we Francji, zawierający wypowiedź Bartosza Najmana, Prezesa OCRK.

Niemcy: podwyżka płacy minimalnej

Posted by & filed under .

27303886_m

Płaca minimalna w Niemczech wzrośnie w 2017 roku do 8,84 Euro za godzinę – zgodnie z decyzją specjalnej komisji, w skład której weszli przedstawiciele pracodawców i pracowników.